Wygoda staje się głównym czynnikiem, według którego podejmujemy decyzje związane z budową domu. Ma on być maksymalnie ciepły i niewymagający. Ludzie nie chcą już chodzić po schodach, dlatego coraz częściej decydują się na budynki parterowe, które są praktyczniejsze i wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Warto zastanowić się, jak jeszcze można sobie ułatwić życie, aby dzisiejszy zabiegany tryb życia trochę ułatwić.

Nowoczesne technologie w domu

Proste urządzenia, które znajdują się w naszych domach pozwalają zaoszczędzić dużo czasu, na którego brak tak bardzo dziś cierpimy

W prawie każdym domu można skorzystać z kilku prostych urządzeń, które na przestrzeni tygodnia zaoszczędzą nam bardzo dużo czasu (wolnego czasu – w końcu wtedy sprzątamy i wykonujemy czynności domowe). Czas staje się towarem deficytowym i powinniśmy go coraz bardziej szanować.

  • Zmywarka – chociaż staje się już standardem w każdym nowym domu, nadal wiele osób uważa ją za zbędny i drogi gadżet. Dzięki temu prostemu i dość taniemu urządzeniu można zaoszczędzić około godziny dziennie na zmywaniu.
  • Automatyczny odkurzacz – rozwiązanie, które od kilku lat znajduje coraz większe grono odbiorców. Pomimo tego, nadal pojawiają się sceptycy, którzy nie do końca rozumieją działanie nowoczesnych automatycznych odkurzaczy i nie wierzą w ich skuteczność. Okazuje się, że technologia jest nieustannie rozwijana i urządzenia te można nabyć w stosunkowo niskich cenach (około 1000-1500 zł). Dzisiejsze odkurzacze potrafią omijać lub przejeżdżać przez przeszkody i z niezwykłą dokładnością przejechać po całej powierzchni domu. Jeśli dodamy do tego harmonogram, dzięki któremu cichy spodek będzie wyruszał na sprzątanie części dziennej, kiedy my kładziemy się spać, okaże się, że codziennie rano dom jest wysprzątany i czysty. Jak wiadomo, im częściej sprzątamy podłogi, tym mniej w domu jest kurzu. To małe urządzenie może całkowicie odmienić każdy dom.
  • Odkurzacz centralny – rozwiązanie, o którym warto pomyśleć już podczas budowy domu. Szczególnie przydatny, jeśli ktoś ma piętrowy dom i nie lubi nosić ze sobą odkurzacza. Odkurzacz centralny znajduje swoje ujście w każdym pomieszczeniu, w którym domownik zdecyduje podczas budowy domu, gdzie dosłownie w kilka sekund będzie gotowy do działania. Wystarczy wyciągnąć rurę, uruchomić ssanie i można odkurzać.
  • Suszarka automatyczna – wokół suszarki wyrosło dużo kontrowersji i mitów. Wiele osób nie cierpi rozkładania prania na standardowych suszarkach, zwłaszcza jeśli ma małe dzieci i pranie wykonuje się praktycznie codziennie. Dzięki suszarce, znajdującej się zaraz obok pralki, można zaoszczędzić na tym sporo czasu. Sceptycy powiedzą, że ubrania wyciągnięte z suszarki są pogięte i trudno doprowadzić je do ładu. Stoją za tym dwie sprawy – słaba jakość same suszarki i zbyt długi czas przebywania ubrań w bębnie po wysuszeniu. Jeśli nikt nie popełnił tych błędów, od razu po wysuszeniu ubrania nadają się na prasowanie lub wkładanie prosto do szafy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *