Wymarzony projekt domu dla kobiety

    Podobno starych drzew się nie przesadza, tymczasem coraz częściej obserwujemy jak starze osoby zmieniają miejsce pobytu ze względu na dzieci, które wyjechały z rodzinnego miasta w poszukiwaniu pracy. Według GUS migracja samotnych kobiet 60 + to coraz częściej obserwowane zjawisko w Polsce. Dojrzałe kobiety coraz chętniej sprzedają swoje domy i mieszkania za pośrednictwem agencji nieruchomości, równie często małe przytulne mieszkania zamieniają na funkcjonalne, nowoczesne domki inwestując oszczędności całego życia. Kolejna grupa migrujących kobiet 60 + to panie, które swoje dotychczasowe mieszkanie, czy dom sprzedają i decydują się na znacznie mniejszy metraż co wynika z różnicy cen na rynku nieruchomości w poszczególnych miastach. Bez względu na wybór przyszłego lokum głównym powodem przeprowadzki po 60 jest tęsknota za dziećmi i wnukami, lub chęć pomocy zapracowanym dzieciom.      

 

 

Jakich mieszkań i domów poszukują kobiety 60 +

 

 

 

Kobiety po 60 to jedna z najbardziej wymagających grup klientów, co wynika bez pośrednio z doświadczenia życiowego, a także bogatej wiedzy o aranżacji wnętrz. Podobno pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi na sprzedaż, a dopiero ten trzeci dla siebie, który spełnia wszystkie wymagania i potrzeby mieszkańców. Biorąc pod uwagę, że obecne 60 latki najczęściej mieszkały w jednym miejscu całe życie, jeśli się wyprowadzały to tylko w celu poprawienia warunków mieszkaniowych do większego metrażu. Do niedawna, szczególnie wśród kobiet po 60 kwestia aranżacji wnętrz schodziła na drugi plan, ze względów praktycznych. Lokum musiało bowiem być wygodnym, często niestety zbyt ciasnym domem dla ich dzieci. Dlatego też obecne kobiety 60 + często godziły się na kompromisy, rezygnowały z wygodnej sypialni na rzecz pokoju dziecięcego, a wymarzony salon zamieniał się w pokój dzienny rodem z PRL-u z gigantycznym, aczkolwiek pojemnym regałem i był głównym schowkiem, sypialnią i jedynym pokojem dziennym w domu.

 

Kobiety po 60, których dzieci się usamodzielniły, a same przeszły na emeryturę, dysponujące mnóstwem czasu wreszcie mogą spełnić swoje marzenia o pięknym i funkcjonalnym wnętrzu. Wśród naszych klientek coraz większy procent stanowią samotne kobiety po 60, które doskonale wiedzą jakiego domu szukają, jakie ma spełniać funkcje i jak wyglądać.

 

 

 

Dom dla kobiety 60 +

 

 

Jaki właściwie jest wymarzony dom dla kobiety 60 + ? Jest jasny, przestronny, funkcjonalny, najczęściej parterowy, jeśli ma wnuki to parterowy z użytkowym poddaszem. Kobieta po 60 rzadko decyduje się na gotowy projekt domu, znacznie częściej prosi o naniesienie zmian, lub chce by cały projekt był wykonany zgodnie z jej wytycznymi i spełniał indywidualne oczekiwania. Skąd taka zmiana ? Do niedawna naszymi klientami byli głównie panowie w średnim wieku, chcący zapewnić rodzinie lepsze warunki. Od kilku lat zgłaszają się do nas kobiety, świeżo upieczone emerytki. Jak same tłumaczą, kiedyś kupowały mieszkanie, lub dom który akurat był do sprzedania, nie miały zbyt dużego wyboru. A teraz, wreszcie nadszedł czas na realizację marzeń. A o czym marzą kobiety 60 + ? O domu, ale nie takim zwyczajnym, jakich wiele. Wymarzony dom dla kobiety 60 +, to ten, który oglądały na egzotycznych wakacjach, w ulubionym serialu. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, czy kompromis, każdy element jest dobrze przemyślany. Nasze klientki w tej grupie wiekowej niejednokrotnie przychodzą ze zdjęciem z wakacji na tle upragnionego domu, wycinkiem z gazety, lub nawet pocztówką. Nie godzą się na kompromisy, mając już w głowie gotowy projekt wnętrza, ogrodu i balkonu, lub tarasu.

 

 

 

W jakim stylu dom dla kobiety po 60

 

 

 

Coraz częściej kobiety 60 + chcą by ich nowy dom wpisywał się w klimat śródziemnomorski, miał piękny, duży taras, półotwartą werandę, a także piękne duże okna, przeszkolone wyście na taras i do ogrodu. Pragnienie posiadania wymarzonego domu sprawia, że nasi architekci muszą niejednokrotnie przystosować architekturę prowansalską, lub śródziemnomorską do klimatu umiarkowanego. Kolejnym stylem w architekturze i aranżacji wnętrz chętnie wybieranym przez kobiety po 60 jest skandynawski, ceniony za prostotę i funkcjonalność.

 

 

 

Nietypowe rozwiązania w domach dla kobiet 60+

 

 

 

Kobiety 60+ często proszą o nietypowe rozwiązanie architektoniczne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest to specyficzna grupa klientek, które nie tylko myślą o najbliższej przyszłości. Świadome swojego wieku i dolegliwości, często wybierają projekty domów parterowych, jednak ulepszone, takie w których będą mogły samodzielnie funkcjonować do późnej starości. Kobiety po 60 nie przejmują się jak ich młodsze koleżanki, tym co pomyślą, lub powiedzą ludzie, a swój dom traktują jak ostoję, miejsce bezpieczne i maksymalnie przystosowane do indywidualnych potrzeb. Jednym słowem idealny dom dla 60 latki ma być piękny i maksymalnie funkcjonalny.

 

 

 

Migracja na emeryturze i nowa grupa klientów

 

 

 

Kim są nasze klientki po 60 ? Najczęściej to panie o ugruntowanej pozycji materialnej z oszczędnościami i planami na najbliższe 20 – 25 lat, którym starość nie straszna. Kobiety 60+, które decydują się na sprzedaż dotychczasowego domu i zakup nowego to kobiety aktywne, pewne siebie, pragnące żyć bliżej bliskich. Jak podają statystyki prowadzone przez GUS od 2011 roku zmieniło miejsce zamieszkania aż 83 048 osób po 60 roku życia, z czego większość stanowią kobiety. Głównym powodem przeprowadzki była chęć, lub potrzeba opieki nad wnukami. Niejednokrotnie panie 60 + nie mogąc odnaleźć się na emeryturze pragną kontaktu z bliskimi, a Ci ze względów ekonomicznych nie chcą wracać do rodzinnego miasta. Kolejna grupa kobiet po 60, to panie które przez lata mieszkały w dużych miastach by ich dzieci miały dostęp do lepszych szkół i uczelni, teraz mogą się przeprowadzić na wymarzoną wieś, lub w góry z dala od cywilizacji.

 

 

 

Kobiety 60 + pewne i niechętne do kompromisów

 

 

 

Współczesne kobiety po 60 to aktywne internautki, które regularnie przeglądają najnowsze trendy również te wnętrzarskie. Jeśli decydują się na zakup, lub budowę domu to tylko takiego, który odzwierciedla ich marzenia. Kobiety po 60 spędzają mnóstwo czasu w sieci na różnego rodzaju portalach dla kobiet. Ostatnio dużą popularnością cieszy się w tej grupie wiekowej serwis kobietapo60.pl, na którym oprócz porad o modzie i urodzie panie czytają o trendach w aranżacji wnętrz. Panie po 60 pewne siebie, z bogatym zapleczem finansowym i wiedzą teoretyczną, a coraz częściej też praktyczną o dekorowaniu wnętrz niechętnie godzą się na kompromisy, konsekwentnie poszukując idealnego projektu domu.

 projekty tygodnia

Rabat: 10%
Cena po rabacie: 2232zł
Rabat: 10%
Cena po rabacie: 2160zł

aktualności

Jeśli nie potrafisz się zdecydować czy potrzebujesz garaż czy wiatę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie dla tego decyzyjnego zatoru. Są nim garaże z wiatą...
Największym potentatem, biorąc pod uwagę projekty budynków w technologii szkieletowej, pozostaje PRO ARTE, które wykonuje wszystkie swoje...
Często spotykamy się z Iwnestorami, którzy chcą postawić dom bez garażu w bryle. Specjalnie z myślą o takim typie Klienta wyszukaliśmy w ofercie...

Kolekcje projektów