CZ-003 Projekt chlewni - maciory w systemie bezściółkowym

pow. użytkowa 379.6 m²
pow. zabudowy 434.26 m²
kubatura 1806.07 m³
wysokość budynku 5.5 m
kąt nachylenia dachu 10°
autor projektu Radosław Bankert

cena projektu

0zł

Opis projektu

Charakterystyka chlewni 
Kształt budynku chlewni CZ-003 to prostokąt o wymiarach 10,32 m x 42,08 m. Budynek podzielono na dwa części: wydzieloną porodową oraz jedno duże pomieszczenie gdzie znajdują się lochy w ciąży, loszki remontowe oraz sektor krycia. Dach jednospadowy o nachyleniu 10 stopni. Wszystkie przyjęte rozwiązania chlewni spełniają wymagania dotyczące warunków utrzymania zwierząt pod względem powierzchni kojca na jedną sztukę oraz oświetlenie światłem dziennym.

Konstrukcja 
Konstrukcja ścian zewnętrznych jako 2 - warstwowa. Konstrukcja dachu chlewni: dach jednospadowy - krokwie stalowe. Pokrycie dachu: płyta warstwowa. 

Zadawanie pasz i pojenie zwierząt 
W projekcie przewidziano wariantowe zadawanie pasz. Ręcznie lub poprzez zautomatyzowany paszociąg. Pasza podawana jest w automatach paszowych. Pojenie zwierząt za pomocą poideł grupowych lub indywidualnych w zależności od utrzymania zwierząt

Usuwanie odchodów 
Cały chów zwierząt w budynku CZ-003 zaprojektowano jako bezściółkowy na rusztach plastikowych lub betonowych. Poprzez system kanalizacji gnojowica spuszczana jest okresowo do szczelnego zbiornika.

Uwaga 
Chlewnia może być wydłużona lub skrócona w zależności od przewidzianej ilości zwierząt.

Technologia

Projekt dostępny w technologii:

ZE WZGLĘDU NA DOSTOSOWYWANIE NIEKTÓRYCH PROJEKTÓW GOTOWYCH Z NASZEJ KOLEKCJI DO AKTUALNYCH WYMOGÓW I PRZEPISÓW, PREZENTOWANY PROJEKT JEST TYLKO KONCEPCJĄ ARCHITEKTONICZNĄ.

W PRZYPADKU CHĘCI ZAKUPU PROJEKTU PROSIMY O KONTAKT Z NAMI. KOSZT WYKONANIA PROJEKTU PO KONSULTACJI Z BIUREM PROJEKTOWYM. CZAS REALIZACJI DO 4 TYGODNI. W SKŁAD PROJEKTU WCHODZĄ NASTĘPUJĄCE BRANŻE: ARCHITEKTONICZNA, TECHNOLOGICZNA, KONSTRUKCYJNA, INSTALACJE SANITARNE, INSTALACJE ELEKTRYCZNE.

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Kolekcje projektów