CZ-005 Projekt chlewni - maciory, warchlaki - na płytkiej ściółce

pow. użytkowa 301.45 m²
pow. zabudowy 330.92 m²
kubatura 1284.12 m³
wysokość budynku 4.8 m
kąt nachylenia dachu 20°
autor projektu Radosław Bankert

cena projektu

0zł

Opis projektu

Charakterystyka chlewni 
Kształt budynku chlewni CZ-005 to prostokąt o wymiarach 32,70m x 10,12 m. W bydynku znajdują się trzy pomieszczenia: pomieszczenie magazynowe, pomieszczenie porodowe ( 6 szt. kojców porodowych), wspólne pomieszczenie macior luźnych, warchlaków i tuczników. Korytarz paszowy znajduje się po środku budynku, zaś kanały gnojowe przy ścianach zewnętrznych budynku chlewni. Wszystkie przyjęte rozwiązania chlewni spełniają wymagania dotyczące warunków utrzymania zwierząt i w pełni odpowiadają przepisom Unii Europejskiej.

Zadawanie pasz i pojenie zwierząt 
W projekcie przewidziano wariantowe zadawanie pasz. Ręcznie lub poprzez zautomatyzowany paszociąg. Pasza podawana jest w automatach paszowych. Pojenie zwierząt za pomocą poideł grupowych lub indywidualnych w zależności od utrzymania zwierząt

Usuwanie odchodów 
W budynku CZ-005 pomieszczenie porodowe zaprojektowane jest jako bezściółkowe na rusztach plastikowych. Pozostałe zwierzęta utrzymywane są na płytkiej ściółce. Obornik usuwany jest poprzez zgarniacz posuwisto- zwrotny lub linowy.

Technologia

Projekt dostępny w technologii:

Konstrukcja 
Konstrukcja ścian zewnętrznych jako 2 - warstwowa. Konstrukcja dachu chlewni: kratownica stalowa o kącie nachylenia 20 stopni. Pokrycie dachu: płyta warstwowa

Uwaga 
Chlewnia może być wydłużona lub skrócona w zależności od przewidzianej ilości zwierząt. 

ZE WZGLĘDU NA DOSTOSOWYWANIE NIEKTÓRYCH PROJEKTÓW GOTOWYCH Z NASZEJ KOLEKCJI DO AKTUALNYCH WYMOGÓW I PRZEPISÓW, PREZENTOWANY PROJEKT JEST TYLKO KONCEPCJĄ ARCHITEKTONICZNĄ.

W PRZYPADKU CHĘCI ZAKUPU PROJEKTU PROSIMY O KONTAKT Z NAMI. KOSZT WYKONANIA PROJEKTU PO KONSULTACJI Z BIUREM PROJEKTOWYM. CZAS REALIZACJI DO 4 TYGODNI. W SKŁAD PROJEKTU WCHODZĄ NASTĘPUJĄCE BRANŻE: ARCHITEKTONICZNA, TECHNOLOGICZNA, KONSTRUKCYJNA, INSTALACJE SANITARNE, INSTALACJE ELEKTRYCZNE.

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Kolekcje projektów