Cztery kąty 4

pow. użytkowa 95.37 m²
pow. zabudowy 120.44 m²
pow. dachu 180.61 m²
kubatura 402 m³
min. szerokość działki 20.24 m
min. długość działki 19.16 m
autor projektu Michał Gąsiorowski

cena projektu

2790zł
wersja murowana 2790zł

Opis projektu

Cztery kąty 4 stworzono z myślą o rodzinie trzy-czteroosobowej. Budynek parterowy, przekryty czterospadowym dachem, z zadaszonym portykiem wejściowym i podcieniem tarasowym od strony ogrodu. Zwarta prostokątna bryła domu jest łatwa w budowie i niedroga w eksploatacji. Nad stropem nad parterem kryje się strych do wykorzystania na magazyn, co rekompensuje brak innych pomieszczeń gospodarczych w domu. Spokojna, tradycyjna forma architektoniczna budynku wpisze się doskonale w każdy podmiejski krajobraz. Domek jest przytulny i proporcjonalny. Wnętrze domu podzielono na część dzienną z salonem, holem i półotwartą kuchnią, oraz część nocną - z trzema sypialniami, łazienką i niewielkim pomieszczeniem kotłowni. Wejście do kotłowni można zaprojektować z zewnątrz - wówczas można dom ogrzewać kotłem na paliwo stałe. Z pokoju dziennego wychodzi się szerokimi drzwiami na częściowo zadaszony taras do ogrodu. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu.

Technologia

Projekt dostępny w technologii:
  • murowanej
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy Strop - drewniany belkowy Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

Ep - 89,8 kWh/(m2) Ek - 89,9 kWh/(m2 rok) EUco - 64,05 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

Ep - 73,67 kWh/(m2) EUco - 33,05 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Podobne projekty

Kolekcje projektów