Ranczo

pow. użytkowa 122.14 m²
pow. zabudowy 78 m²
pow. dachu 201.16 m²
kubatura 429 m³
min. szerokość działki 20 m
min. długość działki 16.01 m
autor projektu Michał Gąsiorowski

cena projektu

2950zł

Opis projektu

Ranczo to budynek z litego bala, ocieplony od wewnątrz. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla 4-6ciu osób. Dom może być wykorzystany jako całoroczny budynek mieszkalny, ale również jako letniskowy. Budynek, dzięki swojej prostocie, przypomina wiejskie chaty. Jednocześnie jego architektura nie nawiązuje do żadnego ludowego regionalnego wzoru, forma jest więc uniwersalna. Duży dwuspadowy dach z okapami, osadzona na środku frontowej elewacji lukarna z balkonikiem, weranda o szerokości całego domu podparta na słupach z zastrzałami - te elementy łatwo skojarzą się z sielskim wiejskim siedliskiem. Dom skierowano w jedną stronę - elewacja frontowa jest jednocześnie ogrodową. Przy działkach rekreacyjnych to często spotykany układ. Podział wnętrza domu jest również bardzo tradycyjny i przypomina stare wiejskie chaty lub dworki: środkowa część to hol z przedsionkiem i schodami, po bokach natomiast mieszczą się salon i kuchnia, oraz pomieszczenie gospodarcze. Wielki zadaszony taras - weranda z przodu da cień przed słońcem i schronienie przed deszczem. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie i bardzo ładną łazienkę. Ponadto z holu można wyjść na malowniczy balkonik. Projekt dostępny jest też w odbiciu lustrzanym.

Technologia

Projekt dostępny w technologii:
Fundamenty - betonowe wylewane Ściany zewnętrzne - bale lite 16 cm + docieplenie wełną + szalówka od wewnątrz Strop - drewniany belkowy Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka Elewacje - bale lite

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

Ep - 89,0 kWh/(m2) Ek - 85,9 kWh/(m2 rok) EUco - 63,47 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

Ep - 73,02 kWh/(m2) EUco - 32,76 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Podobne projekty

Kolekcje projektów