Szarejka

pow. użytkowa 63.63 m²
pow. zabudowy 47.31 m²
pow. dachu 126.46 m²
kubatura 230 m³
min. szerokość działki 14.98 m
min. długość działki 16.33 m
autor projektu Michał Gąsiorowski

cena projektu

2590zł
wersja szkieletowa 2590zł

Opis projektu

Szarejka to kolejny nieduży domek jednorodzinny z oferty pracowni MG Projekt. Może służyć zarówno jako całoroczny budynek mieszkalny jak i domek letniskowy. Dom ma bardzo prostą konstrukcję, zbudowaną na planie prostokąta. Bryła jest przekryta symetrycznym dwuspadowym dachem, z dobudowanym zadaszeniem wiaty garażowej i podcienia tarasu. Prosta bezpretensjonalna forma i detale wykończenia elewacji dają w efekcie ciekawy wygląd domku. Szarejka została zaprojektowana z myślą o maksymalnym otwarciu wnętrza na ogród - stąd duży, częściowo zadaszony taras, do którego dostajemy się z salonu przez szerokie przeszklone drzwi. Taras dopełnia wnętrze - stanowi jego przedłużenie. Będzie można na nim udanie spędzać czas również przy niepogodzie lub przy zbyt ostrym słońcu - dzięki dużemu podcieniowy. Wiata garażowa - bardzo przydatna, nawet jeśli nie będzie służyła dla samochodu, to może stanowić doskonałe schronienie dla drewna do kominka, czy sprzętów ogrodowych. Wnętrze domu to salon z aneksem kuchennym na parterze. W najbardziej wyeksponowanym miejscu salonu znajduje się kominek, oraz drewniane schody na poddasze. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie z dodatkową toaletą (poza łazienką na dole). Dom został zaprojektowany w konstrukcji szkieletowej drewnianej. Budynek jest ogrzewany kominkiem i elektrycznymi grzejnikami. Z uwagi na bardzo dobre docieplenie przegród będzie ekonomiczny w późniejszej eksploatacji - nie wymaga dużo energii do ogrzania wnętrza. Pracownia dysponuje też projektem w wersji odbicia lustrzanego.

Technologia

Projekt dostępny w technologii:
  • szkieletowej
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych Ściany zewnętrzne - konstrukcja szkieletowa drewniana + ocieplenie z wełny mineralnej Strop - drewniany belkowy Elewacje - tynk cienkowarstwowy Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

Ep - 87,5 kWh/(m2) Ek - 87,1 kWh/(m2 rok) EUco - 62,05 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

Ep - 71,77 kWh/(m2) EUco - 31,86 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Podobne projekty

Kolekcje projektów