Bajkowy 3

pow. użytkowa 109.98 m²
pow. zabudowy 107.18 m²
pow. dachu 178 m²
kubatura 457 m³
min. szerokość działki 20.68 m
min. długość działki 17.3 m
autor projektu Michał Gąsiorowski

cena projektu

2650zł
wersja murowana 2650zł

Opis projektu

Bajkowy 3 to najnowsza wersja projektu z serii Bajkowych. Ten uroczy domek jednorodzinny przeznaczony jest do całorocznego zamieszkania dla czterech-pięciu osób. Jego prostokątny rzut zamyka dwuspadowy prosty dach nad poddaszem użytkowym, a dobudowany garaż z jednospadowym dachem dopełnia bryłę. Domek nawiązuje stylistyką do wiejskich regionalnych chałup i do tradycji polskiego dworku. Centralnie usytuowany ganek wejściowy wsparty kolumienkami, oraz symetryczne okna po bokach tworzą ładną, spokojną elewację frontową. Dom ma dobrze zachowane proporcje - jest lekki i ma ludzką skalę. Doskonale sprawdzi się zarówno na podmiejskiej działce budowlanej, jak i wśród wiejskiej zabudowy - jako dom wakacyjny. Bajkowy 3 ma prostą konstrukcję - będzie łatwy i niedrogi w budowie. Dzięki zwartej bryle dom będzie również energooszczędny, przez co niedrogi w utrzymaniu. Wnętrze Bajkowego 3 można zamówić w dwóch wariantach: w wariancie podstawowym na parterze mamy duży salon z centralnym kominkiem, kuchnię, łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym (pralnia – schowek), oraz garaż i kotłownię. W Wariancie „B” projektu zaprojektowano dodatkowy pokój (gabinet lub sypialnia gościnna) przy wejściu do domu. Na poddaszu mieszczą się trzy sypialnie i łazienka. Kotłownia może być na paliwo stałe lub gazowa.

Technologia

Projekt dostępny w technologii:
  • murowanej
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych Ściany zewnętrzne - ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy Strop - Teriva Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

p> 

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

Ep - 90,7 kWh/(m2) Ek - 89,5 kWh/(m2 rok) EUco - 65,21 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

Ep - 74,17 kWh/(m2) EUco - 33,12 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Podobne projekty

Kolekcje projektów