Bryza 4

pow. użytkowa 124.73 m²
pow. zabudowy 141.17 m²
pow. dachu 247.45 m²
kubatura 675 m³
min. szerokość działki 23.31 m
min. długość działki 18.98 m
autor projektu Michał Gąsiorowski

cena projektu

2950zł
wersja murowana 2950zł

Opis projektu

Bryza 4 to kolejna wersja bardzo popularnego projektu z serii Bryz. Dom jest całoroczny, jednorodzinny, przeznaczony do zamieszkania dla cztero-sześcioosobowej rodziny, parterowy z użytkowym poddaszem. Prosta bryła budynku, przekryta jest dwuspadowym dachem. Do głównej bryły dobudowano część garażową z podwójnym garażem. Architektura domu to połączenie nowoczesnych materiałów i kolorystyki z tradycyjną formą budynku. Dzięki temu dom doskonale wkomponuje się w dowolne otoczenie - zarówno podmiejskie ciasne przedmieścia, jak i luźniejszą przestrzeń. Wnętrze domu podzielono na część dzienną na parterze i sypialnie na poddaszu. Na parterze, prócz salonu z kuchnią i holem (z zabiegowymi schodami) zaprojektowano także dodatkowy pokój - na przykład gabinet, wygodną łazienkę, kotłownię i dwustanowiskowy garaż, z pomieszczeniem gospodarczym. Na poddaszu mamy trzy sypialnie z łazienką, oraz strych. Strych w projekcie traktowany jest jako przestrzeń nieużytkowa, ale może on być łatwo zaadaptowany na cele użytkowe. Dzięki temu zyskamy dodatkowy pokój, lub dwa mniejsze pokoiki. Dom ma prostą konstrukcję, jest łatwy z budowie - a przez to niedrogi. Dzięki zwartej bryle można w nim uzyskać dobre parametry energooszczędności. Dodatkowym atutem budynku są dwa zadaszenia tarasu narożnego - rzecz nie do przecenienia w słoneczne dni, jak też przy opadach. Zapraszamy !

Technologia

Projekt dostępny w technologii:
  • murowanej
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych Ściany zewnętrzne - ściany murowane - bloczki z betonu komórkowego + styropian + tynk cienkowarstwowy Strop - Teriva Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

Ep - 92,9 kWh/(m2) Ek - 84,4 kWh/(m2 rok) EUco - 66,26 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

Ep - 76,22 kWh/(m2) EUco - 36,19 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Podobne projekty

Kolekcje projektów