Diogenes

pow. użytkowa 142 m²
pow. zabudowy 132 m²
pow. dachu 235 m²
kubatura 552 m³
wysokość budynku 8 m
kąt nachylenia dachu 40°
min. szerokość działki 21 m
min. długość działki 17 m
ilość stanowisk garażowych 1
autor projektu Domenadom

cena projektu

2490zł
wersja murowana 2490zł

Opis projektu

Diogenes to dom z  założenia zaprojektowany  dla 5/6 – osobowej rodziny. Posiada klasyczną formę oraz prosty, a zarazem funkcjonalny rzut. Umieszczone osiowo wejście posiada praktyczne zadaszenie. Po jego minięciu wkracza się w strefę dzienną budynku. Stanowi ją salon z kominkiem i szerokim widokiem na taras, połączona z nim jadalnia, atrakcyjnie położona w przeszklonym wykuszu, oraz otwarta kuchnia ze spiżarnią. Ta ostatnia może również funkcjonować jako zamknięta po dostawieniu ścianki działowej. Lewą stronę wiatrołapu, gdzie zaprojektowane zostało miejsce na użyteczne szafy wnękowe, lodówkę i spiżarnię możemy przekształcić w jednoprzestrzenne pomieszczenie służące następnie jako pomieszczenie gospodarcze, garderoba, czy duża spiżarnia. W okolicy strefy wejściowej znajduje się także pokój, mogący pełnić funkcję sypialni, gabinetu, czy pokoju gościnnego oraz naprzeciwległa łazienka. Strefa gospodarcza to garaż i kotłownia z przydatnym bezpośrednim wyjściem na część ogrodową. Poddasze w całości stanowi  strefa nocna. Na nią składa się duża sypialnia z indywidualną garderobą i łazienką oraz dwie sypialnie z bezpośrednim wyjściem na balkon (jedna z nich także z garderobą). Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym. Projekt posiada swoją wersję z garażem dwustanowiskowym DIOGENES 2.Projekty podobne to: KALAMIS  i KAMEA .

Technologia

Projekt dostępny w technologii:
  • murowanej

Propozycje rozwiązań materiałowych:

Fundamenty bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych Ściany zewnętrzne bloczki z bet. komórkowego - 24 cm
+ styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm Ściany wewnętrzne bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm)
+ działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze) Strop gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 16, 20 i 24 cm. Elewacje tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe Pokrycie dachu dachówka cementowa Konstrukcja dachu drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym Schody wewnętrzne drewniane wg indywidualnego projektu Ogrzewanie kocioł gazowy kondensacyjny,
dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Podobne projekty

Kolekcje projektów