TYMON

pow. użytkowa 99.79 m²
pow. całkowita 306.44 m²
pow. zabudowy 153.22 m²
pow. dachu 255.57 m²
kubatura 903.92 m³
wysokość budynku 7.82 m
kąt nachylenia dachu 35°
min. szerokość działki 23.74 m
min. długość działki 17.74 m
ilość stanowisk garażowych 1
autor projektu Katarzyna Maciejewska

cena projektu

2300zł
wersja murowana 2300zł

Opis projektu

Mały, urokliwy dom parterowy z garażem i możliwością adaptacji poddasza. W budynku dużą uwagę poświęcono funkcjonalności wnętrz i maksymalnemu wykorzystaniu przestrzeni. Do dyspozycji mieszkańców są: duży, jasny salon, połączono z kuchnią, 3 ustawne pokoje, jeden z własną garderobą oraz przestronna łazienka z miejscem na wannę i prysznic. Do garażu przechodzimy przez praktyczne pomieszczenie gospodarcze, w którym wygospodarowano miejsce na pralkę. Za garażem znajduje się spora kotłownia, w której zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe – biomasę. Dokumentacja projektu zawiera rozwinięcia obydwu rodzajów instalacji, tak by to inwestor zdecydował, który z nich zastosuje w swoim domu, bez konieczności dodatkowych zmian na etapie adaptacji. W korytarzu domu zaprojektowano schody drewniane prowadzące na poddasze nieużytkowe, ich usytuowanie powoduje, że strych możemy zaadaptować na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne, co jest dużym atutem budynku. Wysoka ścianka kolankowa poddasza sprawi natomiast, że pomieszczenia te będą bardzo wygodne w użytkowaniu. W budynku zaprojektowano strop Teriva. Dom ma tradycyjną, ponadczasową bryłę i zwraca uwagę ciekawym podcieniem wejściowym, jednocześnie jest prosty i tani w budowie, a także późniejszej eksploatacji. Zastosowano w nim tylko sprawdzone i trwałe rozwiązania.

 

Uwaga ! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Technologia

Projekt dostępny w technologii:
  • murowanej

Opis konstrukcji:

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa. Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Chciałbyś coś zmienić?

Każdy projekt może zostać zmieniony.

Najlepiej aby zmianę wykonała osoba adaptująca projekt do terenu. Modyfikacje może również wykonać kierownik budowy. Z naszej strony zawsze możecie Państwo liczyć na bezpłatną, pisemną zgodę na zmiany.

Podobne projekty

Kolekcje projektów